Colectia de poze demarco.3xforum.ro
Total 533 poze.

InapoiInainte

 
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...serrcannnnn17
08.01.200828.2KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...catalintoflea
21.02.200935KB
;) ... aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...angelic_nicu ;) ...
13.10.200824.4KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...alyn_polytim
08.08.200832.5KB

 
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...anytza_dulcik16
05.07.200719.2KB
sa fie pt toti steaua click  1Sa fie pt toti steliistiii...forza steaua
26.10.20065.1KB
valcean_u aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...valcean_u
20.08.200729.7KB
real madrid vs barcelona vs click 7Real Madrid vs Barcelona (galacticiii vs extraterestrii)
28.01.200736.3KB

 
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...mafia_chelios
27.11.200730.7KB
:cool: aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...mafy_un_pik_scumpik :cool:
24.05.200834.6KB
:hi:  :hi: aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...djroul_djroul :hi: :hi:
19.03.20084.2KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...andra_bunaciune
26.12.201028KB

 
aşa cum era de dacia duster a fost în acest pe lista de pentru premiul car of the year. nu esteAşa cum era de aşteptat Dacia Duster a fost inclusă în acest pe lista automobilelor selecţionate de jurnaliştii internaţionali pentru premiul Car of The Year. Nu este o mare surpriză şi nici o premieră pentru Dacia pentru că şi Dacia Sandero a fost selecţionată pentru Maşina Anului în Europa în 2009. Cele mai bine reprezentate mărci în acest clasament sunt Nissan şi Citroen, fiecare cu câte trei modele. O altă tendinţă observabilă este că în acest an au fost nominalizate foarte multe modele crossover, 8 dintre automobilele candidate la Maşina Anului având valenţe tot-teren, cel puţin pe hârtie. Monovolumele sunt foarte bine reprezentate, existând tot 8 candidate. În schimb, doar patru limuzine apar pe lista preliminară, dovedind că anul acesta constructorii au pus mai mult accentul pe automobile polivalente decât pe clasicele automobile "executive". În aceste condiţii, are Dacia Duster vreo şansă să iasă Maşina Anului, sau să figureze printre automobilele care au concurat până în marea finală? Privind retrospectiv, putem spune că nu. Până acum nici un crossover nu a reuşit să iasă Maşina Anului sau măcar să figureze pe podium. De asemenea, nu există vreun precedent în segmentul automobilelor low-cost, deci este greu de crezut că Duster ar putea rescrie istoria. Deşi în acest an există şanse mai mari ca un crossover să figureze cât mai sus în clasament, atât din punct de vedere statistic (doar sunt 8), cât şi pentru faptul că multe dintre ele au un caracter polivalent, dar costă şi consumă cam cât un hatchback normal (vezi Nissan Juke sau MINI Countryman). Anul trecut modelul încoronat Maşina Anului 2010 a fost Volkswagen Polo, iar acum doi ani Opel Insignia a fost desemnată. Organizatorii acestei competiţiii sunt publicaţiile Auto (Italia),Autocar (Marea Britanie), Autopista (Spania), Autovisie (Olanda), L'Automobile Magazine (Franţa), Stern (Franţa) şi Vi Bilägare (Suedia).
01.08.201041.5KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...la_un_pas_d3_paradis
16.12.20089.8KB
baga base :rotfl: click 7Baga base :rotfl:
28.01.200733.2KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...drumu_spre_parnae
25.11.200723KB

 
id : eu sunt in poza, nu mai intrebati aiurea, eram cu o prietena de-a mea, e un fetish de-al meu,ID : lick_your_69 Da eu sunt in poza, nu mai intrebati aiurea, eram cu o prietena de-a mea, e un fetish de-al meu, vorbim pe net, daca vreti :-) Ador femeile open mind, fara prejudecati inutile.
29.07.201018.6KB
nanndy_9 aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...nanndy_9
08.10.200831.5KB
:nono: ...bau bau:)) aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...:nono: ...bau bau:))
11.06.200931.5KB
yully4u aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...yully4u
04.02.200836.6KB

 
logan click  1Logan
26.10.20069.5KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...Printysorul_f3rm3cat
22.07.200831.3KB
sharque99 aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...SharQue99
02.03.200823.4KB
copilu de aur si laura vass click  3Copilu de aur si Laura Vass
01.11.200642.9KB

 
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...pitycu_xxl_alexz
05.10.200719.3KB
deyutsu aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...deyutsu
26.04.200835.5KB
ghost8686 :x  :dinti:  aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...ghost8686 :x :dinti:
11.11.200946.2KB
sorin1989e aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...sorin1989e
09.10.200745.4KB

 
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...printesia_crina
18.01.20084.5KB
cea mai tunata dacie posibila click  1Cea mai tunata dacie posibila
26.10.200637.3KB
marijoana aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...marijoana
25.07.200830.6KB
dintre toate suv-urile premium de pe planeta europa, murano ultimul care era oferit cu o pe iarDintre toate SUV-urile premium de pe planeta Europa, Murano rămăsese ultimul care era oferit cu o singură motorizare, pe benzină. Iar aceasta era o mare problemă, având în vedere că în acest segment, doar 9% dintre maşinile cumpărate sunt echipate cu motoare pe benzină. În plus, fratele premium Infiniti tocmai a lansat primul diesel al mărcii deci Nissan nu putea să lase Murano de izbelişte. Astfel, la lansarea internaţională a lui Juke, despre care aţi putut citi aici ieri, Nissan a adus şi primele exemplare de Murano dCi, model care va sosi oficial în România tot în toamnă. Curios pentru toată lumea a fost faptul că Nissan nu a preluat diesel-ul V6 de pe Infiniti pentru Murano ci a apelat la propulsorul lui Pathfinder şi Navara, în patru cilindri. Murano devine astfel primul SUV premium din lume, din clasa sa, echipat cu motor diesel în patru cilindri. Toţi ceilalţi concurenţi direcţi oferă puteri asemănătoare, folosind motoarele V6 cu puteri şi cuplu scăzute. Iată cum primul Murano dCi nu vine echipat cu un propulsor atât de lăudat precum este noul V6 al mărcii lansat pe Infiniti. Întrebaţi de ce nu au preluat acest motor, oficialii mărcii au răspuns că, în cazul lui Murano, există anumite limite tehnice şi financiare care au dus într-un final la această soluţie. În traducere acest lucru poate să însemne că motorul V6 nu a fost potrivit configuraţiei lui Murano şi ar fi urcat preţul de achiziţie prea mult. Motorul 2.5 dCi a fost modificat, după cum spuneam, şi oferă acum o putere maximă de 190 CP şi un cuplu motor de 450 Nm, disponibili devreme de la 2.000 rpm. Emisiile de CO2 sunt mici pentru un SUV, fiind de doar 210 g/km. Murano dCi nu poate fi comandat decât cu o transmisie automată în şase rapoarte, cutie preluată de la Qashqai. Pentru a atrage atenţia şi mai mult asupra sosirii diesel-ului, Nissan oferă şi o parte frontală îmbunătăţită, un facelift să spunem, care va fi disponibil în lunile următoare şi pentru modelul pe benzină. Spoilerul şi grila au fost redesenate şi sincer acum fac maşină să arate senzaţional faţă de cum se prezenta înainte. Deisgur, motorul diesel avea nevoie de mai mult aer şi astfel se explică tehnic prizele de aer foarte mari din spoiler. În plus, în premieră europeană, Murano este disponibil de acum cu jante cu diametrul de 20 de inci. Schimbările aerodinamice ale părţii frontale sunt completate de unele pe care nu le poţi vedea cu ochiul liber. Datorită unor noi scuturi amplasate sub motor şi sub habitaclu, coeficientul de aerodinamică al modelului diesel a fost îmbunătăţit de la 0,37 la 0,34. Singura modificare adusă de Nissan pentru interiorul lui Murano este montarea noului sistem de entertainment şi navigaţie, cel mai avansat produs al mărcii la acest capitol, disponibil şi pe toate modelele Infiniti. Desigur, caracterul unui motor în patru cilindri nu este acelaşi cu al unui motor V6, chiar dacă vorbim despre diesel-uri. Lăsând la o parte puterea, dintr-un motor V6 poţi scoate uşor putere mai mică dar un cuplu ceva mai serios. Valorile de putere şi cuplu ale lui Murano dCi sunt decente şi datorită modificărilor aduse motorului şi şasiului, vibraţiile motorului sunt insesizabile iar insonorizarea foarte bună a habitaclului face uitat zgomotul acestui motor de sub capota unui Navara sau a unui Pathfinder. Totuşi, un V6 diesel toarce mai plăcut şi este mai rafinat per ansamblu. Câştigi desigur pe partea cealaltă, a taxelor şi impozitelor. Cutia automată în şase trepte se potriveşte perfect motorului dCi şi schimbă treptele lin, aproape fără a-ţi da seama că a făcut acest lucru. Din păcate însă, dinamic vorbind, Murano dCi este mai mult o glumă. Dinamica este acceptabilă până la 130 km/h, primii 100 km/h fiind atinşi în 10,5 secunde. După aceea însă, motorul se chinuie şi pare mult mai slab decât ceea ce scrie pe hărtie. Dacă vei rula cu maşina asta încet şi foarte încet, vei deveni fanul confortului şi rafinamentului său de interior, dar imediat ce începi să accelerezi şi să rulezi mai rapid, senzaţia de lipsă de putere poate să te frustreze suficient de mult încât să îţi doreşti un motor V6 mai puternic. Consumul este totuşi un atu pentru Murano dCi şi am reuşit în Frankfurt un consum mediu, în oraş, de 10 litri pentru 100 km parcurşi. Dacă totuşi zonele în care circuli sunt mai aglomerate, consumul va creşte până la 12. În afara oraşului poţi să scazi valoarea consumului până la aproximativ 8 litri pentru 100 km parcurşi. Pentru un SUV cu astfel de dimensiuni, valorile de consum ale lui Murano dCi sunt foarte bune. Nu este vorba că vrei să mergi cu 250 km/h cu un Murano. Şi foarte mulţi dintre posesorii de maşini din această clasă gândesc la fel. Ei rulează destul de încet, în regim de croazieră, bucuraţi de confortul din interior şi de siguranţa pe care o dă poziţia de conducere înaltă şi ideea că sunt înconjuraţi de o maşina mai mare decât celelalte de pe şosea. Murano este o maşină rafinată, foarte confortabilă, silenţioasă şi cu un stil aparte de confort al interiorului. Versiune: 2.5 dCi Tekna Premium Motor: L4, Euro 4, 2.488 cmc, 190 CP/ 4.000 rpm, 450 Nm/ 2.000 rpm Performanţe: 0-100 km/h - 10,5 sec. Viteză maximă: 196 km/h. Consum: - urban: 10,1 l/100 km, - extraurban: 6,8 l/100 km, - mediu 8 l/100 km, Consum în test: 10 l/100 km, Emisii CO2 - 210 g/km
01.08.201030KB

 
gabryolet aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...gabryolet
11.07.20078.5KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...baby_dollce
26.01.20083.8KB
bestia2 click  1Bestia2
26.10.200615.8KB
aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...fanclub_mihai_traistariu@ymail.com
02.12.200829.4KB

 
carreragt click 2CarreraGT
31.10.200630.5KB
dd_cc2000 aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...dd_cc2000
25.02.200826.3KB
;) aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...valentina_tina_01 ;)
27.06.200828.5KB
sarky_06 aici va puteti lasa poza si id-ul vostru de messenger ...sarky_06
21.11.200744.2KB
InapoiInainte